Özet: Leipzig cesaret göster

Leipzig, Manchester United ve Paris'teki aksiliklerden iyi bir şekilde kurtuldu ve geçen sezonun yarı final görünümünün ille de bir defalık olmadığını gösterdi.

UEFA.tv: grup aşaması incelemesi


Şimdiye kadar kampanya

Highlights: Leipzig 3-2 Man. United (2 mins)

Maç Özeti: Leipzig 3-2 Man. United (2 dk.)

H Grubu ikincisi : W4 D0 L2 F11 A12
Gol kralı : Angeliño (3)

20/10 : Leipzig 2-0 Başakşehir (Angeliño 16, 20)
28/10 : Adam. United 5-0 Leipzig
04/11 : Leipzig 2-1 Paris (Nkunku 42, Forsberg 57pen)
24/11 : Paris 1-0 Leipzig
02/12
: Başakşehir 3-4 Leipzig (Poulsen 26, Mukiele 43, Olmo 66, Sørtloth 90 + 2)
08/12 : Leipzig 3-2 Erkekler . Birleşik (Angeliño 2, Haidara 13, Kluivert 69)

On kelimeden oluşan kampanyaları : Küstah yeni gelenler, zorlu grupta yollarını bulduktan sonra yine kara atlardır.

UEFA.com muhabirinin görüşü

Leipzig, Manchester ve Paris'te nakavt umutlarını tehdit eden ağır darbeler aldı, ancak bu test grubundan kalifiye olma yolu her zaman ulaşılabilirdi. Başakşehir'e karşı İstanbul'a ek süre birincisi olmak üzere iki zorlu zaferle zemin hazırlanırken, ev sahibi Paris ve United'a karşı galibiyetler fark yarattı. İkincisi, özellikle, son 16'da ya hep ya hiç hesaplaşmasında cesaret ve karakterle tanımlanan bir gösteriydi.
Jordan Maciel, Leipzig muhabiri

Ne öğrendik

Highlights: İstanbul Başakşehir 3-4 Leipzig (2 mins)

Öne Çıkanlar: İstanbul Başakşehir 3-4 Leipzig (2 dk.)

Geçen sezon çıkış yaptıktan sonra daha fazla deneyime sahip olan Leipzig, çalışma oranını daha da artırdı. Yoğun, yüksek baskıları grup aşamasında rakipsizdi; Bekler son derece maceracı ve Leipzig'i savunmayı çok zorlaştırıyor, ancak United ve Paris Leipzig'in risk alma istekliliğini kullandı. Hızlı tempolu aksiyonun uzmanları, Liverpool ile mücadele edene kadar geceleri geri sayacaklar.

Kadro değişiklikleri

İçinde : Dominik Szoboszlai
Çıkan : Dennis Borkowski, Eric Martel, Tim Schreiber, Philipp Tschauner

Anahtar istatistikler

• Leipzig'in kavgacı tarzı istatistiklerine de yansıyor: Grup aşamasında maç başına ortalama 22,2 ile en çok müdahaleyi yaptılar.

• Julian Nagelsmann'ın takımının saldırganlığı onlardan daha iyi olabilir: ayrıca bu sonbaharın grup aşamasındaki diğer herhangi bir takımdan maç başına (18.5) daha fazla faul yaptılar.

Leipzig coach Julian Nagelsmann

Leipzig teknik direktörü Julian Nagelsmann Getty Images

• Topa çok ihtiyaçları yok; Son 16'daki kulüplerden sadece Atalanta, Lazio, Mönchengladbach ve Porto, Leipzig'e göre grup aşamasına göre daha az ortalamaya sahipti.

Kim yetkili?

Erken gelişmişliği ve terzilik keskinliğiyle tanınan 33 yaşındaki Nagelsmann, Leipzig'i sorumlu olduğu ilk dönem olan 2019/20 boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi'nin dördüncü finaline yönlendirdiği için büyük övgü aldı – UEFA Yılın Erkekler Antrenörü ödülünde üçüncü oldu. .